Історія закладу освіти

МАР`ЯНІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Хто хоч раз побував у Мар`янівці, не забуде її довіку, згадуватиме її красу. Як ніколи, прекрасна вона в пору весняного цвіту, дозрівання плодів, збирання врожаю. Пишне село, коли зацвітають вишневі, абрикосові садки. Як у молочному озері красується воно проти сонця, неначе біле марево в прозорій імлі. При в`їзді в село розлився широкий довгий став, кругом якого попід берегом біліє смуга велетів-осокорів та столітніх тополь, від яких віє сивою історичною давниною. Ставок блищить на сонці, неначе дзеркало, вправлено в срібні рами, закутані дорогою, білою прозорою тканиною. Окрасою села є місцева школа.Історія села Мар`янівки почалася після об`єднання навколишніх хуторів Василівки, Мегедів, Павлинівки, Піхурівщини та німецької колонії Старицького. Відразу ж згадується і сільська школа, адже багато її жителів бажало отримати знання. У 1920 році Мегедь Олександр Григорович після закінчення учительських курсів організував лікнеп, але бажаючих вчитися було більше, ніж могло вмістити відведене примішення. Збори села постановили зібрати кошти й збудувати школу. З цією метою в Радомишлі була куплена велика хата, перенесена і збудована заново. Нове приміщення складало 12 великих класних кімнат.У селі проживали заможні його мешканці, які, знаючи, що несла за собою колективізація, не хотіли вступати до колгоспів. Незадоволених вивозили до Сибіру, розстрілювали, серед розстріляних і перший директор школи.У 1937 році директором школи став Музиченко Кирило Зіновійович, школа була семирічна, підпорядкована Бишівському районному відділу освіти. Директор проживав при школі у її приміщенні, яка складалась з двох корпусів.У роки війни там знаходилась санчастина. Одне приміщення було зруйноване ворожою бомбою, інше служило до 70 – х років.

Машовець Павло ЛеонтійовичМашовець Павло Леонтійович.

Після звільнення села призначено директором школи Козицького Василя Андрійовича. Після його смерті в 1953 році очолив школу Машовець Павло Леонтійович. Наповнюваність класів школи – семилітки становила 30, 40 різних за віком дітей. Навчалось у даний період близько 300 учнів зазначав її директор. Павло Леонтійович родом з Мар`янівки, перед війною закінчив Сумське артилерійське училище. При взятті Берліну був важко поранений, після госпіталю та демобілізації в серпні 1945р. повернувся в званні капітана до рідної школи військовим керівником , вчителем математики, а згодом її керівником. За хорошу роботу був нагороджений знаком «Відмінник народної освіти УРСР» та «Отличник просвещения СССР». З 1956 року Павло Леонтійович призначений завідуючим Бишівським відділом народної освіти. На сьогодні проживає ветеран в м. Києві, в званні генерал-хорунжий і очолює Всеукраїнську спілку інвалідів ВВв та Збройних Сил України при Верховній Раді, є частим гостем нашої школи.

Дуда Ольга Іванівна з учнями 1959 рікДуда Ольга Іванівна з учнями 1959 рік

З 1956 року школа з новим директором Машовець Марією Омельківною преходить на восьмирічний термін навчання.

Сінельник Марія ЙосипівнаСінельник Марія Йосипівна

З 1958 року посаду директора школи обіймає Сінельник Марія Йосипівна, яка нині мешкає в с. Грузька і 18 травня 2008 року відсвяткувала восьмий десяток від дня народження.

Випуск 1962р. Вчителі Деркач О.І.,Конопацький Б.Г., Зубарчук В.Т., рікВипуск 1962р. Вчителі Деркач О.І.,Конопацький Б.Г., Зубарчук В.Т., Головченко Віра, Сінельник М.Й.

Поступово кількість дітей в школі зменшувалась, школа реорганізована у початкову, завідуючою якої стає Зубарчук Віра Тарасівна та вчитель початкових класів Машовець Віра Андріївна, яка і зараз проживає в Мар`янівці.В 1973 році школу в селі закрито. ЇЇ директора запрошують очолити Грузчанську середню школу. Діти стали навчатись в школах сіл Грузька, Карашин, Макарів.

Пилипенко Валентина ПетрівнаПилипенко Валентина Петрівна

У 1986 році, після трагедії в Чорнобилі, було відкрито початкову школу в одному з будинків для переселенців.Завідуючою її стала Пилипенко Валентина Петрівна, а її першими вчителями стали Кудін Валентина Федорівна, Суздаль Галина Петрівна, Самусь Надія Василівна, Цісельська Валентина Володимирівна. Пилипенко В.П., Суздаль Г.П. з учнями біля початкової школи 1986рік.

Пилипенко В.П., Суздаль Г.П. з учнями біля початкової школи Пилипенко В.П., Суздаль Г.П. з учнями біля початкової школи 1986рік.

А тим часом в центрі села будується чудове двоповерхове приміщення нової школи. З травня 1989 року призначений директором її Гончаренко Віктор Миколайович а з 1 вересня 1989 року школа прийняла своїх перших учнів. З 1991 року Мар`янівська школа стала середньою.По праву школа вважається нині однією з кращих в районі, за що не раз педколектив був нагороджений дипломами, цінними подарунками.Промайнуло два десятки літ, і сьогодні Віктор Миколайович переконаний, що успіх школи забезпечують вони, колеги – вчителі; кістяк якого складають педагоги, які працюють з першого дня відкриття школи: Суздаль Галина Петрівна, Артюх Тетяна Іванівна, Шидловська Леся Олександрівна, Яценко Лариса Іванівна, Галелюка Леся Богданівна. Гончаренко В.М. – спеціаліст вищої категорії, нагороджений Нагрудним знаком Відмінник освіти України, Грамотою Київської обласної державної адміністрації.

Кiлькiсть переглядiв: 373

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930